Jak se přihlásit a vše kolem toho 


Jak se stát členem?

Rozhodnete-li se věnovat krásnému koníčku, jakým je chov ušlechtilých koček, čekají vás určité kroky, které budete muset nejprve učinit. Zaregistrujete se do CAT CLUB Praha východ. Můžete být z kteréhokoli koutu České republiky. Moderní doba s možností využít všech kladů internetu a elektronické pošty stírá vzdálenosti. Po registraci v CC získáte Váš členský průkaz s identifikačním číslem (uvádí se například na přihláškách koček na výstavu. Členský příspěvek se platí 1x ročně.

Jak založit chovatelskou stanici?

Prvním předpokladem a nezbytností, pokud se chcete věnovat chovu ušlechtilých koček a odchovu koťátek, je mít registrovanou chovatelskou stanici. Pokud vlastního krycího kocoura, CHS mít nemusíte. Žádost o založení CHS naleznete zde. Zvolíte si šest možných jmen Vaší CHS a jejich návrhy vyplníte na žádost. Doporučuji použít databázi názvů CHS na webu FIFé. Po vložení názvu do políčka "hledej" se dozvíte, zda Váš název již není registrovaný. Po vyplnění zašlete žádost na adresu SCHK a čekáte na oznámení, že registrace byla schválena. Chráněný název smíte používat jen vy a bude ho mít každé odchované koťátko za svým jménem v rodokmenu.

Jak přihlásit kočku na výstavu?

Nejprve si stáhněte přihlášku na výstavu z webu pořádající organizace. Věnujte pozornost pečlivému vyplnění všech údajů, aby mohla být přijata pořadatelskou organizací výstavy. V rubrice Informace naleznete odkaz na výstavy pořádané v aktuálním roce. Pořádající organizace má na přihlášce veškeré propozice, ze kterých můžete vyčíst datum konání výstavy, místo, výši klecného, začátek a konec výstavy a velmi důležitý údaj, kterým je datum závěrky přihlášek a veterinární podmínky. Pokud si vyberete určitou výstavu, uhradíte v dostatečném předstihu klecné a zašlete vyplněnou přihlášku a potvrzení o úhradě klecného na adresu pořadatele výstavy. Potvrzení o přijetí na výstavu obdržíte přibližně týden před konáním výstavy. 

Jak kočka získá chovnost?

Od 1.1.2013 je zrušena povinnost uchovnit kočku na výstavě.